» İnternet

 • 3775234909

  Merhaba sevgili okur ve blogum !…
  Çok uzun zamandır blogumda haber yayımlamadım. Kişisel blog’a dönüştü artık dataservis, bu yüzden aynı çizgiden bu haberi size aktarayım.  Biliyorsunuz, bilmiyorsanız da öğrenin artık Randwin adında çekiliş sitem var, denemelerini evimde ki sunucuda gerçekleştiriyorum. Şu anda kullandığım internet yukarıda görselini de paylaştım, 50mb fiber internet fakat upload hızı 2mbps gibi komik bir rakam. Bunu türk telekom’a defalarca dile getirdim yalnız çağrı merkezinde ki ablalar abiler upload hızının ne olduğunu bilmiyor. Bu yüzden sonuç alamadım. (daha&helliip;)

 • Günümüz modası responsive(esnek) temalar, kodlamadan anlamayan tasarımcılar elinde felakete dönüşüyor !…

  İnternet sitelerinin görselliği  programcılardan ayrılarak tasarımcıların eline geçti. Bu sayede artık web sayfaları; janjanlı renklerden, hareketli giflerden, fareyi takip eden canavarlardan yada hepsinin tam tersi zifiri karanlık sitelerden kurtuldu. Peki neden sitem ediyorum, tasarımcıların ufacık da olsa programlamadan anlamamalarından …. (daha&helliip;)

 • Uzun süredir üzerinde çalıştığım site, Randwin sonunda tamamlanmak üzere !…
  Nedir bu RandWin? Kısacası canlı çekiliş servisi.  Daha detaylı anlatmak gerkirse:

  Siz bir çekiliş yapmak istediğinizde RandWin.com’a, çekilişin tarihini, hediyeleri ve katılacakları belirtiyorsunuz. Zamanı geldiğinde sistem çekilişi yapıyor ve aynı anda çekilişe katılanları gösteriyor. (daha&helliip;)

 • Bilgisayarımızın tek hantal parçası, sabit disklere müdahale zamanı geldi !…
  Hem performanslı, hem depolama alanı yüksek hem de fiyatı uygun bir sabit disk istiyorsanız artık bu mümkün.  (daha&helliip;)

 • Merhaba arkadaşlar  bu yazımda birazcık dertleşeceğim !…
  Uzun zamandır yazmak  istediğim konulardan birisidir “bloguma yazamamak“.  Her defasında  blogum bana bakıyor ben ona bakıyorum…

  (daha&helliip;)