Bendeki Şans Olsa

Published by aTOMKARINCa on

Neredeyse 4 senelik arşivim yok oldu :(
Herkes bilgisayarına belli başlı bilgilerini yükler ve çoğu kişi bu bilgileri kaybolmasın diye  D: sürücüsüne yükler.
Bundan 4 sene önce 30 gb yakın program, müzik ve resimlerim vardı. Bu arşivimle çoğu kişiye hava atıyordum fakat bir gün bilgisayarım bozulmuştu ve format atmıştım o zaman ki dalgınlığımla D: sürücümü de silmiştim ve buna baya bi üzülmüştüm. Şimdi ise bundan daha beter bir olay başıma geldi.D: sürücümüde formatladığım zaman yeni bir arşiv oluşturmaya başlamıştım ve gelişen teknoloji ile 300 gb sabit disk almıştım bu sefer gerçekten dört dörtlük bir arşiv çıkarmıştım. Şu ana kadar yazmış olduğum programlar, fotoğraflar ve internetten indirdiğim müzik, program ve oyun gibi dosyaları bulundurduğum abartısız 200 gb’dan fazla bir arşiv gözlerimin önünde yok oldu.

Bu sefer ki çökme sebebi ise gerçekten çoğu kişiye çok saçma gelecek. Arkadaşımdan normal kulaklık girişini nokia kulak girişine çeviren bir aparat aldım ve onu sırf hava olsun diye bilgisayarıma bağlı olan hoparlörüme bağlamak istedim. Bilgisayar açıkçen çok nazik kasamı çektim ve arkasındaki hoparlör kablosunu söktüm telefonuma taktım ve konuşmamı yaptım sonra telefonumdan kabloyu çıkarttım ve bilgisayarın ses girişine geri taktım. Kabloyu takınca bilgisayarım dondu ve haliyle reset atmak zorunda kaldım. Reset düğmesine bastım ve bilgisayarım bir türlü açılmadı sonra baya bi kurcaladıktan sonra sabit disk’imin bozulduğunu gördüm ne c: sürüsüne erişiyor nede d: sürücüsüne bu yüzden format ve benzeri işlemleri de yapamaz oldum.

Şimdi ise hard disk onarım programı olan killdisk ile düzeltmeye çalışağım umarım sabit diskimi yeniden hayata geçiririm.

 

Siz siz olun kesinlikle bilgisayarınız açıkken bir şey söküp bağlamayın %1 ihtimal bile olsa gelir sizi bulur sonra benim gibi ağlarsınız :)
Categories: Diğer

13 Comments

Yasin · 02 Mart 2009 at 16:35

geçmiş olsun :d ben arşivimi kendim sildim…

aTOMKARINCa · 02 Mart 2009 at 19:24

Teşekkürler içinde sadece program ve müzik olsa bu kadar üzülmezdim fakat resimler ve şu ana kadar açtığım sitelerin dosyaları bulunuyordu. Bu ikisi beni kahretti. :d

Ayrıca killdisk programı harddisk’imi hayata döndürdü bozulan sabit diskiniz varsa bu programla düzeltebiliyoruz ek bir bilgi olsun :-\")

yok · 11 Mart 2009 at 19:05

neden yorumlarımız silinio tarafsız olun biraz

aTOMKARINCa · 11 Mart 2009 at 19:42

Kusura bakmayın beyfendi! Yorumunuz benim yazımdan daha fazla ilgi gördüğü için silmek zorunda kaldım dersem inanır mısınız?
Lütfen saçma sapan yorumlar atmayınız canınız sıkılıyorsa bana mail atın ben size tavsiyelerde bulunurum
;)

ÜMİT ÖZCAN · 12 Mart 2009 at 16:00

Çok Geçmiş Olsun üzücü Bi Durum :-\")

aTOMKARINCa · 12 Mart 2009 at 18:57

Teşekkürler, şimdi biraz polyanacılık yapıp iyiki gitmiş öss’ye daha sıkı çalışacam oyun oynamayacam diye kendiimi avutuyorum. :d

eray · 20 Mart 2009 at 22:11

öğlece nette dolaşıyordum ve bu siteye rasgeldim ve bu yazıda ilgimi çekti okudum gerçekten geçmiş olsun aynı durumu ben yaşasam sanırım gerçekten kahrolurdum..çok geçmiş olsun sen de benim gibi yap istersen ayda bir önem verdiğin bilgileri o ay toparladığın bilgileri bir dvd ye yaz bir kenarda kalsın….ben kaybolmasından korktuğum bilgilerimi bu şekilde sağlama alıyorum…veya ben öğle sanıyorum…)))

aTOMKARINCa · 20 Mart 2009 at 22:39

Teşekkürler, artık giden gitti hayırlısı böyleymiş.
Bundan sonra bilgisayarımda arşiv niteliğinde bir şey oluşturmayı düşünmüyorum. Dediğiniz gibi önemli dosyaları dvd veya cd’ye çekip kaydedicem. Fakat bu dediğinizin bi sakıncası var cd ve dvd kaybı. Neredeyse sabit diskime 4 senedir bir şey olmadı ama bu süreçte baya bi cd’mi okunmaz hale geldiğinden kırdım. :-\")

Anonymous · 22 Mart 2009 at 21:09

arsivlediğin vedoları cd ye çekip satıodun sonunda buldun cezanı :d

aTOMKARINCa · 23 Mart 2009 at 08:29

Yok daha ticarete dökememiştim. :d

Anonymous · 06 Ocak 2010 at 00:55

Kill diskmi? O daha beter eder benden söylemesi.Bölümleri kaldır tekrar aynı boyutta böl ve hızlı biçimlendir.Sonra kurtarma yap.

Medya dosyaları için CardRecovery mükemmeldir.(mp3 resim video)

aTOMKARINCa · 17 Ocak 2010 at 11:09

@Adsız, sabit diskim bozulduğunda onu bios ile killdisk'ten başkası tanımıyordu.
Killdisk sabit diske yapabileceğimiz son hamle. Onlada düzelmiyorsa at çöpe(Örn: geçen hafta sabitdiskimle vedalaştım :-\") )

occipital · 09 Temmuz 2010 at 00:13

Böyle bir olay benimde başıma gelmişti 500 GB lık arşivim gitmişti format atarken yanlışlıkla silmişim D: yi bende ama çok üzüldüm gerçekten 1000 den fazla forum sitesi şifreleri 2 binden fazla video ve en az 10000 program

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir