Ey Blog 3 !… [Çaresizlik]

Published by aTOMKARINCa on

Merhaba arkadaşlar ve güzel blogum !…
Tam yarım senedir bloguma yazı yazmıyorum. İçimden gelmiyor yada yazacak bir şey bulamıyorum desem yalan olur tamamiyle üşengeçliç. Peki bu sürede ne yaptım: HİÇ…

“Çok uzun süredir bilgisayar ile iç içeyim ve her yeni öğreneceğim bilgi için heves eder, öğrenmeden başından kalkmam.” derdim, bundan 3 sene kadar önce.

Öğrenmeyi çok istediğim php dilini ve 3dsmax programını artık biliyorum.  En son “hadi bir ürün çıkartayım” dedim ve  6 aydır mal gibi bekliyorum.

3dsmax için bahanem hazır. Bir çizgi film yapabilmek için çok çok çekirdekli bir bilgisayara sahip olmam gerekiyor. Bu yüzden vicdanım rahat. Ama php’de hiç bir bahanem kalmadı.

Vicdanımı başta çok güzel rahatlatmıştım. Kendi server’ım yoktu. Şimdi adamın host’unda bir şeyler yapacağım, çok tutacak  sonra hostun sahibi içindeki dosyaları alıp kaçacak. “Hemen kendime bi server kurmalıyım.”

Sağolsun başkanım bilgisayar kasasını temin etti ve ona ubuntu server işletim sistemini yükledik, dinamik ip sorunları çözdük ve hiç bir bilgi olmadan 3 günde kendi server’ımızı kurduk. Çok güzel artık yazabiliriz. “Hadi yaz.” 

  • Sınavlar var, projeler var nasıl yazacağız? 
    • O zaman en iyisi batak oynayalım.

Şimdi sınavlar bitti, tatildeyim. Sitemi yazmamak için hiç bir bahanem kalmadı ve sonunda acı gerçeği anladım. “BECEREMİYORUM” Belki de yazmak istediğim site ütopik ama yazılabileceğine inanıyorum. Derste, sokakta yürürken, tv izlerken kısacası her vakit algoritmasını çözmeye çalışıyorum. Fakat başaramıyorum.
Categories: Diğer

1 Comment

saglamoyun · 24 Şubat 2013 at 22:47

Size tavsiyem yeni hedefler koymanızdır. Motive edecek bir şeyler lazım size :-\") .. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir