Google Amca Pagerank Yeniledi !…

 • Google amca pagerank güncelledi!..
  Google amcanın yılbaşı hediyesi yaptığı pagerank güncellemesi oldu ve bu hediyeden ben yararlanamadım inşallah 3 ay sonra artacak pagerank’im.Nedir bu Pagerank?
  Google amcamızın sitelerimize daha doğrusu sayfalarımıza 10 üzerinden verdiği puandır.
  Peki Ne İşe Yarar?
  Google arama sonuçlarında pagerank’ı yüksek olan siteler daha üstte yer alır ve sitenizde herhangi bir değişiklik yaparsanız  google amcanın amelesi googlebot sitenizin derecesine göre gelir. Örneğin benim yazdığım bir yazıyı googlebot 1 kaç gün sonra analiz edip google sonuçlarına ekliyor ama haberturk gibi pagerank’ı yüksek olan bir siteye yazıyı gönderir göndermez sonuçlarıne ekliyor hemde üst sıralarda .
  Nasıl Artıcak Bu Pagerank?
  Pagerank’ı artırmanın en iyi yolu pagerank’ı yüksek olan sitelere yalvarıp linkinizi o sitelerin en dandik yerine koydurmanızdır.(Sitenizin linkinin fontu büyük olmuş küçük olmuş hiç farketmez sadece orada linkinizin olması yeterli)
  2. yöntem ise sitenizin sürekli güncel olmasıdır. Bunu nasıl sağlarsınız ya benim gibi :P aklınıza geleni her gün yada haftada 1-2 kez yazarsınız yada başka sitelerin yazdığı yazıları kopyala yapıştır yapıp içerisine bir iki kelime yorum yaparak artmasını sağlayabilirsiniz..
  Aman Dikkat !
  Her gördüğünüz toplist sitesine kayıt olursanız yada 100’lerce link takası yaparsanız google amcanın tuzağı olan sandbox’a yakalanırsınız. Eğer yakalanırsanız bir daha o siteden hayır beklemeyin

  Kısacası
  Eğer internette öncemli sıralarda yer almak istiyorsanız iyi sitelerle link takası yapın ve içeriğinizi sürekli güncelleyin.

Yayımlanma Tarihi: 31 Aralık 2008
 1. DataServis.Org Pagerank’i kaç?Neden bilgi vermedin.!!’ :d :-\")

  Cevapla
 2. ilk cümlemi bir daha okumanı tavsiye ederim ;)

  Cevapla
Yorum Yapın