İşte Size Mükemmel Bakım ve Onarım Seti

 • Ücretsiz Sistem programları üreten Piriform firmasından derlediğim Türkçe destekli programlarla sisteminizi ilk günkü gibi koruyabilirsiniz yada sisteminize daha önce bakım yapmadıysanız gözle görülür hızlanma fark edeceksiniz.
  Program 1: CCleaner
  Disk temizleme : Gereksiz dosyalardan kurtulabilirsiniz böylece sabit diskiniz de yer boşaltabilirsiniz.
  Başlangıç: Bilgisayarınızın başlangıçdaki kullanmadığınız programları kaldırarak sisteminizin daha hızlı başlamasınız sağlayabilirsiniz.
  Sorunlar: Kayıt defterinizde ki oluşan gereksiz dosyaları silerek sistemi rahatlatabilirsiniz.
  CCleaner indirmek için tıklayın

  Program 2: Defraggler
  Bunu bir örnekle açıklayayım sorumsuz biri evdeki eşyalarını sağa sola atıyor(ki bu sisteminiz oluyor) bir şeyi kullanacağın da ise arayarak zaman kaydediyor. En sonunda bi hizmetçi çağırıyor. Hizmetçi ise eşyaları düzgün şekilde yerleştiriyor. Bunu doğru düzgün anlatmak gerekirse;

  Windows’umuz çalıştıkça kendi dosyalarını dağıtıyor buda sonrasında hız kaybına yol açıyor. Bu program her dosyayı bir arada düzgün şekilde sıralıyor. Eğer daha önce hiç disk birleştirme yapmadıysanız yada aradan uzun zaman geçdi ise bu işlem saatler alabilir bu yüzden bu programı ne kadar sıklıkla çalıştırırsnız o kadar iyi.
  Defraggler’ı indirmek için tıklayın

  Program 3: Recuva
  Bu program ile silinen dosyalarınız geri getirebilirsiniz. Kesinlikle %100 geri alabailirsiniz demiyorum ama program oldukça başarılı. Program bazen sizin için tehlikeli de olabilir yarar da sağlayabilir. Çünkü internet geçmişinizi silmişseniz onu silinen dosya olarak gördüğünden resimleri yada belgeleri de kurtarır gerisini siz düşünün. :)
  Recuva programını indirmek için tıklayın

Yayımlanma Tarihi: 15 Ağustos 2008
Yorum Yapın