Popüler Yazılar ve İstatistikler Eklentisi

 • Blogger uzun bir süreden sonra yeni eklentisini paylaştı !..
  Bu iki eklenti blogger’ın tabiriyle gadget’lar daha önceden kullanıcılara sunulan istatistikler servisinden bilgi alarak çalışıyor. Fakat bazı konularda eksiklikleri var.Kurulumu:
  Blogger Draft kontrol panelinden Tasarım ->  Sayfa Öğeleri -> Gadget Ekle bağlantısını kullanarak blogunuza ekleyebilirsiniz.

  Gelelim eklentilere:
  1-) Popüler Yazılar: Belirlediğin süre içinde en fazla okunan yazılarınızı listeliyor. İsterseniz yazı başlığınıza ilaveten küçük resim veya açıklama ekleyebilirsiniz.

  2-) İstatistikler: Tahminimnce çoğu blogger kullanıcısını bu eklenti tatmin etmeyecektir. Blogunuzdaki toplam giriş sayısını tekil hit olarak gösteriyor fakat yazılarınız için özel gösterimi bulunmuyor.

  Sonuç olarak: Eklentinin iyisi kötüsü olmaz blogger’ın istatistikler eklentisini çıkartmasıyla birazcıkda olsa ilgilendiklerini gösterdi. Yakın zamanda sayfa sayfa istatistiklerin devreye gireceğine kesin gözüyle bakıyorum.

  Biraz kişisel: Kendi blogumu överek yazımı sonlandıracağım daha önce yorumlara avatar eklendiğinde blooger’ın resmi blogundan sonra ilk tanıtan ben olmuştum bu sefer blogger’ı da geçtim.

Yayımlanma Tarihi: 27 Ağustos 2010
 1. işte bu yüzden seviyorum burayı :d :p çok teşekkürler deniyorum hemen !

  Cevapla
 2. @tetul Yakın zamanda bloguma son dakika bandı eklemeyi düşünüyorum. :p Şaka bi yana yorumun için teşekkür ederim. :d

  Cevapla
 3. #3 HACKER says:
  28 Ağustos 2010, 07:17

  gösterilecek kayıt sayısıni nasıl değiştirebiliriz 10 tane kayıtı gösteriyor sayıyı azaltmak istiyorum ancak javascript'ten hiç anlamam yapamadım bir türlü sadece kenarlık ekledim resim boyutlarını büyüteyim dedim orantısız oluyor

  Cevapla
 4. @Hacker, Malesef kayıt sayısını şu anlık belirleyemiyoruz. Umarım yapımcıların gözünden kaçmıştır blogger'a konuyla ilgili mail attım.

  Cevapla
 5. Teşekkürler Atomkarınca Abi…

  Cevapla
 6. Faydalı olmuş kardesşim eline sağlık

  Cevapla
Yorum Yapın