Popüler Yazılar ve İstatistikler Eklentisi

Published by aTOMKARINCa on

Blogger uzun bir süreden sonra yeni eklentisini paylaştı !..
Bu iki eklenti blogger’ın tabiriyle gadget’lar daha önceden kullanıcılara sunulan istatistikler servisinden bilgi alarak çalışıyor. Fakat bazı konularda eksiklikleri var.Kurulumu:
Blogger Draft kontrol panelinden Tasarım ->  Sayfa Öğeleri -> Gadget Ekle bağlantısını kullanarak blogunuza ekleyebilirsiniz.

Gelelim eklentilere:
1-) Popüler Yazılar: Belirlediğin süre içinde en fazla okunan yazılarınızı listeliyor. İsterseniz yazı başlığınıza ilaveten küçük resim veya açıklama ekleyebilirsiniz.

2-) İstatistikler: Tahminimnce çoğu blogger kullanıcısını bu eklenti tatmin etmeyecektir. Blogunuzdaki toplam giriş sayısını tekil hit olarak gösteriyor fakat yazılarınız için özel gösterimi bulunmuyor.

Sonuç olarak: Eklentinin iyisi kötüsü olmaz blogger’ın istatistikler eklentisini çıkartmasıyla birazcıkda olsa ilgilendiklerini gösterdi. Yakın zamanda sayfa sayfa istatistiklerin devreye gireceğine kesin gözüyle bakıyorum.

Biraz kişisel: Kendi blogumu överek yazımı sonlandıracağım daha önce yorumlara avatar eklendiğinde blooger’ın resmi blogundan sonra ilk tanıtan ben olmuştum bu sefer blogger’ı da geçtim.

Categories: Blogger

6 Comments

tetul · 28 Ağustos 2010 at 00:16

işte bu yüzden seviyorum burayı :d :p çok teşekkürler deniyorum hemen !

aTOMKARINCa · 28 Ağustos 2010 at 00:22

@tetul Yakın zamanda bloguma son dakika bandı eklemeyi düşünüyorum. :p Şaka bi yana yorumun için teşekkür ederim. :d

HACKER · 28 Ağustos 2010 at 07:17

gösterilecek kayıt sayısıni nasıl değiştirebiliriz 10 tane kayıtı gösteriyor sayıyı azaltmak istiyorum ancak javascript'ten hiç anlamam yapamadım bir türlü sadece kenarlık ekledim resim boyutlarını büyüteyim dedim orantısız oluyor

aTOMKARINCa · 29 Ağustos 2010 at 03:22

@Hacker, Malesef kayıt sayısını şu anlık belirleyemiyoruz. Umarım yapımcıların gözünden kaçmıştır blogger'a konuyla ilgili mail attım.

Özcan · 16 Eylül 2010 at 18:04

Teşekkürler Atomkarınca Abi…

Mavanalar · 20 Ekim 2012 at 07:50

Faydalı olmuş kardesşim eline sağlık

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir