WLM 2009 Genel Bakış

 • Windows Live Messenger 2009 eski msn stilinden tamamen uzaklaşıyor !…
  Sohbet amacıyla 1999 yılında Msn Messenger olarak dünyaya tanıtılan bu sohbet programı 2005’de ismini WLM(Windows Live Messenger) olarak değiştirdi tabi bu değişiklik sadece isim ile kalmadı görsellik olarak baya bi gelişti ve 2008 yılında çıkacak olan Windows Live Messenger 2009 adlı program, Msn 7.0 ve daha eski sürümlerinden eser bırakmadı.WLM 2009’un beta sürümü yayınlandı

  İndirmek İçin Tıklayınız !..
  Ne gibi yeni özellikleri var diye sorarsanız;
  ilk olarak göze çarpan kişi listemizdeki arkadaşlarımızın başlarında msn’in simgesi yerine kendi avatarları çıkması, çevrimiçi, meşgul, dışarıda v.b durumların gösterilmesinde ise avatarları kaplayan çerçevelerin renklendirilmesiyle anlaşılıyor. Örneğin: Çevrimiçi durumu için yeşil, Meşgul durumu için kırmızı renkli çerçevelerin olması gibi.
  2. özelliği ise favoriler grubu; en çok konuştuğunuz arkadaşlarınızı bu gruba ekleyip en üstte ayrı kategoride durmalarını sağlayabilirsiniz ve bunların kişi listenizde gözüken avatarlarını daha büyük gösterebiliriz.
  3. Özelliği: Kişisel iletimize link verebilmemizdir bu özellik benim açımdan çok iyi oldu çünkü ie’yi açıp sitemin adresini yazmaya üşenen arkadaşlarım şimdi sadece kişisel iletime tıklayarak girebilir :-).
  4. Özelliği: Msn’de virüs dağıtan kişileri engellemekten yanı sıra microsoft’a şikayet edebilirsiniz. Örneğin bir zamanlara damgasını vuran Bu resimdeki sen misin virüsü.
  5. Özelliği: Telefonlarımızda olan kişiye ses atama: Sesi atadığınız kişi oturum açarken sizin belirlediğiniz ses ile açılacak. Böylelikle kimin oturum açtığını pc başında olmasanız bile kulaklarınız iyi duyarsa anlayabilirsiniz.
  6. Özelliği: İkidebir msn’ini açıp kapayan gıcık birimi var ve bu ses sizi rahatsız mı ediyo işte bu özellik o derde son veriyor. İşaretlediğiniz kişi istediği kadar oturum açıp kapatsın sesi gelmiyor :).
  Özellikleri aslında daha çok var ama gerisini artık kullandıkça öğreniceksiniz yoksa yaz yaz bitmez. Aşağıya 3 farklı resmini çektim beğeniğ beğenmeme size kalmış :)

   

  Not: WLM 2009 İngilizcedir ve Beta sürümünü yüklemeniz tavsiye edilmez, 1 ay sonra Türkçe tam sürümü çıkacak onu bekleyin Sonra demedi demeyin

Yayımlanma Tarihi: 7 Kasım 2008
 1. #1 Anonymous says:
  31 Aralık 2008, 14:50

  kendi kouşmalarınızı koymuşsunuz ya süper çok gerçekçi :d sevdim bunu

  Cevapla
 2. #2 Anonymous says:
  31 Aralık 2008, 14:51

  adsız değilim yaa ebruyum benn bu arada fatih naısl bi duygu 70 milyona görünmek biras küçük ama okudum komiksiniz heyecanlı bi kouşma olsa gerek :d :d

  Cevapla
 3. #3 Anonymous says:
  31 Aralık 2008, 14:54

  sakın dalga geçmeyin sonradan farkettim üstüne tıklanınca büyüdüğünü :d :d bu arada fatih çok küfür ediyosun bide siz sıradan olamazsınız siz topraktansınız :d :d :d :d

  Cevapla
 4. Sonuçta başta tıklamadan okumuşsun büyüteçi kullansaydın bari :-\") :d
  Bu yaptığın espri iğrençten de beter bir şeydi yani senden beklemezdim böyle bi iğrençlik :d

  Cevapla
 5. #5 fatih says:
  01 Ocak 2009, 12:33

  siz sıradan olamazsınız siz topraktansınız :S bide sonuna gülücük koymus utanır insan :d

  Cevapla
 6. #6 fth says:
  01 Ocak 2009, 12:34

  femde çok takılıyo buy kız yaa

  Cevapla
Yorum Yapın