Eyy Blog !…

Published by aTOMKARINCa on

Merhaba arkadaşlar  bu yazımda birazcık dertleşeceğim !…
Uzun zamandır yazmak  istediğim konulardan birisidir “bloguma yazamamak“.  Her defasında  blogum bana bakıyor ben ona bakıyorum…

Niye Yazamıyorum?
Aslında her ay bloguma bir taslak kaydı yapıyorum fakat yayımla butonuna basmak bir türlü içimden gelmiyor. En son google şirketine kızgınlıkla bir yazı yazmıştım fakat sonradan gereksiz olduğunu anlayınca  pişman oldum.

Yazmamamın bir diğer sebebi ise internetin ergenlik döneminin geçmesini beklememdir. Bunu saçma bir hikaye ile anlatmaya çalışayım;

İnternet, ergenlik döneminin ilk yıllarında  kalbini kişisel sitelere bir nevi ilkel bloglara kaptırdı ve en samimi arkadaşlarını sohbet programlarından seçti, ailesi olan haber sitelerini  artık umursamaz oldu.
 
Sonrasında forum sistemi diye yeni bir kızla tanıştı fakat bu forum çok cilveli olduğundan dolayı ergen internet tam manasıyla teslim oldu ve samimi arkadaşları arasından da kendisine bir kanka buldu o da “MSN” idi.
 
Ergen internet biraz daha büyümesiyle gözleri açıldı bir baktı her taraf aynı kızla, forum siteleriyle, dolu. Birden eski aşkını hatırladı ve baktı ki bu kız çok güzelleşmiş. Tekrardan ona, bloga,  döndü.
 
Ergen internet gayet mutlu bir şekilde yaşarken yeni  arkadaşlar da edindi. Bu arkadaşlarla zaman geçirdikçe samimiyetini arttırdı. Yeni arkadaşlarına çok güvendi fakat bu arkadaşlar(sosyal medya) ergenimizi uyuşturucuya alıştırdı.
 
Artık ergenimiz bağımlılık hastasıydı yani istese de bu yeni arkadaşlardan ayrılamıyordu.  Artık eski arkadaşlarını hatta kankasını(msn), sevgilisini(blog) ve son olarak ailesini unutmuştu.Bunu gören ailesi çocuklarının gözleri önünde eriyip bitmesine razı olamadı, hemen kız arkadaşını arayıp plan yaptılar. Artık sevgilisi ailesinden de destek alıyordu(haber/blog). Ergenimizin bir blog/haber sitelerinde bir de sosyal medya  sitelerinde vakit geçirir oldu.
Bundan sonra olacakları ergenimiz yaşayarak öğrenecek….

 

Biraz Kişisel!…
Hazır bir yazı yayımlamışken araya bir de not da sıkıştırayım. Çoğu blogların Hakkında kısmına özenmişimdir fakat bir türlü kendiminkini oluşturmamıştım. Bir gece ilham geldi ve sonunda bir şeyler yazdım. :)

Son Olarak!…
Geçenlerde bandwith sorunu yaşadığımdan dolayı hazırladığım şablon ve eklentilere bir kaç gün ulaşılamadı bu sorun şu anda ortadan kalkmıştır. Bu zamana kadar blogumu yalnız bırakmadığınız için sizlere tekrardan teşekkür ederim.

Categories: İnternet

1 Comment

ahmedburak · 18 Aralık 2011 at 00:07

ne demek ne demek. asıl biz teşekkür ederiz….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir