Oynamaktan Zevk Aldığım Oyunlar [mim]

Published by aTOMKARINCa on


Yaşımız yirmileri geçti fakat oyun oynama hevesimiz bir türlü geçmedi.
Merhabalar, blogumda ilk defa bir mim yazısı yazıyorum. Nedir bu mim? derseniz. Kısaca blogların birbirlerine konu pasladığı yazıdır. Bana Enes kardeşimden paslanan mim’in konusu zevk alarak oynadığımız bilgisayar oyunları.

Bilgisayar başındayken oyun oynamak, mesleğim itibariyle ikinci planda. Ama yine de 10 senedir sıkılmadan oynamadığım bir oyun var. O efsanenin adı da: “Age of Empires II: The Conquerors

Çok büyük sükse ile çıkan oyunları her zaman denemişimdir fakat AoE2 dışındaki tüm oyunlar bir anlık hevestir benim için. Bunun dışında 2002 ile 2007 arası fifa hayranlığım vardı fakat herkesin pes oynamasıyla ve fifa’da yenecek kişi bulamamam sebebiyle artık pes’te yeniyorum.

Hem lisede hem de üniversitede bilgisayar ile alakalı bölümde okuduğum için her zaman oyun grubumuz olmuştur. Hava atmak gibi olsun aktif oyuncu sayısı da 10 ile 20 kişi arasında değişmekte. Fazla sayıda arkadaşımı yenmekten her daim zevk alıyorum. aoe2, cod, cs, hl, nfs, l4d …. oyunlar saymakla bitmez, çoklu oyuncu desteği olsun benim için yeterlidir.

Daha önceden bu konuya yakın bir yazı yazmıştım. Bu yüzden yazımı pek fazla uzatmak istemedim. Bu mimi bana paslayıp bir şeyler yazmamı sağlayan Enes kardeşime teşekkür ediyorum. Son olarak mim’i paslayacak birini bulamama üzüntüsüyle isteyen bir arkadaşımın bu konuda hakkında yazı yazmasını temenni ediyorum. :)

Categories: Diğer

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir