Vista Sp2 Geliyor !…

Published by aTOMKARINCa on

Bu sene çıktı ve bol bol eleştri aldı bunun üzerine bol bol güncelleme geldi ve şimdi Vista Service Pack 2 sürümünü 2009’da çıkartacaklarını açıkladı microsoft abimiz..
Bu vista servis paket 2 niye çıktı peki yeni getireceği özellikleri inceleyelim:
1-)Windows Search 4.0: Bu arama özelliği dosya aramasını daha hızlı hale getiriyor ve ağınızda bulunan diğer bilgisayarların içinde de istediğiniz belge, resim, müzik ve benzeri dosya türlerini aramayı planlıyor.
2-)Bluetooth 2.1: Telefonunuzla yada başka bir cihazla yapacağınız veri iletişimini daha güvenli hale getiyor yani dışardan gelen saldırıları engelliyor.3-)Blu-ray Kaydedici: Yeni nesil teknoloji olan 25 Gb boyutu olan disklere yazım desteği.
4-) Kolay Wifi kurulumu: Türkiye’ye yeni gelen kablosuz internete erişimi sağlayan bu teknolojiye kolay bir şekilde yapılandırılacağını ifade ediyor
5-) Performans Artışı: Bu güncellemenin asıl amacı artık xp’yi eski pc kullanıcılarına unutturmak bu yüzden vista’da gereksiz bir çok uygulamayı bu güncellemede kalktığını göreceğiz.
Şu anda vista sp2‘nin betası çıktı ama bunu yüklemenizi kesinlikle tavsiye etmiyorum ufak bir çalışma hatasından dolayı işletim sisteminiz çökebilir.
Ama siz olsun ben deneyeceğim bulduğum hataları microsoft’a belirtcem diyorsanız  tıklayın.

Categories: Yazılımlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir